ثبت شده در سایت ساماندهی جرایم رایانه‌ای و مطابق با قوانین جمهوری اسلام ایران

گزارشگران، خبرنگاران و تحلیلگران اخبار محلی، ملی و بین المللی جامعه را از وقایع یا اخباری که در حال حاضر در حال وقوع است آگاه می کنند. آنها اخبار یا رویدادها را برای تلویزیون، رادیو، روزنامه ها، مجلات و وب سایت ها گزارش می دهند. آنها کارهای خود را بیشتر در زمینه جمع آوری اطلاعات با انجام مصاحبه و بررسی موضوع انجام می دهند. این شغل به سرعت با استرس زیادی همراه می شود تا ضمن رعایت موارد قانونی، اولین کسی باشد که جدیدترین اخبار را به اطلاع سایرین می رساند.

چگونه خبرنگار شویم

گزارشگران و خبرنگاران به مدرک کارشناسی روزنامه نگاری یا ارتباطات نیاز دارند. این برنامه ها شامل دوره های انجام مصاحبه، اخلاق روزنامه نگاری و تکنیک های تحقیق در مورد حوادث است. این کلاسها همچنین می توانند کلاس هایی به زبان انگلیسی، اقتصاد، تاریخ و علوم سیاسی داشته باشند. گذراندن دوره هایی در زمینه برنامه نویسی، طراحی چندرسانه ای و کدنویسی ممکن است سودمند باشد. این برای دانش آموزان بیشتر ضروری است تا بدانند چگونه می توانند اخبار ها را با گرافیک، ویدئو، صدا و داده ها توسعه دهند.

 

شرح شغل یک خبرنگار

گزارشگران ، خبرنگاران و تحلیلگران اخبار معمولاً وظیفه تحقیق در مورد حوادث و موضوعاتی را دارند که توسط مدیر اخبار یا سردبیر آن ها به آن ها اختصاص یافته است. آنها مصاحبه هایی را انجام می دهند تا در مورد یک مقاله یا داستان اطلاعات یا نظراتی کسب کنند. آنها در زمینه نوشتن مقاله برای مجلات، روزنامه ها و وبلاگ ها و همچنین نوشتن متن برای خواندن در رادیو یا تلویزیون کار می کنند. او وظیفه دارد مقالات را از نظر دستور زبان، دقت و سبک مورد بازبینی قرار دهد.

یک خبرنگار و تحلیلگران اخبار نیاز به ایجاد ارتباط با مخاطبین و کارشناسانی دارند که راهنمایی به آنها ارائه دهند. آنها با تجزیه و تحلیل و تفسیر اطلاعات، اطمینان می یابند که مخاطب از اخبار درک درستی دارد. آنها باید در برقراری ارتباط ، عینیت ، پافشاری و مهارت های بین فردی مهارت داشته باشند. آنها باید مهارت های رایانه ای داشته باشند و از استقامت کافی برای کار با ساعت های طولانی با فشار روانی بالا برخوردار باشند.

بسیاری از روزنامه ها و ناشران دیگر در حال چاپ نیستند یا مجبورند منابع و کارمندان خود را ادغام کنند و برای کاهش هزینه ها مطالب خود را با سایر رسانه ها به اشتراک بگذارند. بسیاری از افراد مایل به ورود به این شغل هستند، بنابراین با کاهش فرصت ها و رقابت شدید، به سختی می توان این مشاغل را به دست آورد.

آیا شما فردی مناسب برای خبرنگاری هستید؟

گزارشگران شخصیت های متمایزی دارند. آنها تمایل دارند افراد هنری باشند، به این معنی که خلاق، حساس، بیانگر و گویا باشند. آنها بی ساختار، ناسازگار و مبتکر هستند. برخی از آنها تحقیقاتی نیز هستند ، به این معنی که آنها روشنفکر، درون نگر و کنجکاو هستند. گزارشگران برای رعایت ضرب الاجل ها یا پیگیری اخبار مجبورند روزهای خود را انعطاف پذیر نگه دارند. این نوع کارها به ساعت های طولانی، برنامه نامنظم و برخی اوقات نیز به سفر نیاز دارد.

تک آهنگ بدون نظر 9 views

نظر خود را بنویسید

نظر شما پس از تایید مدیریت درج خواهد شد

هنوز نظری ثبت نشده است ، اولین نفری باشید که نظر میدهید !
کانال تلگرام کئوموزیک