ثبت شده در سایت ساماندهی جرایم رایانه‌ای و مطابق با قوانین جمهوری اسلام ایران

موسیقی انواع و سبک های مختلفی دارد. از موسیقی سنتی راک گرفته تا پاپ جهانی و بلوگراس. بسیاری از ژانرها دارای تاریخ غنی یا اهمیت جغرافیایی هستند، پیرو فرقه یا ریشه های موسیقی که فراتر از قرن 20 است. تقریباً همه مهم ترین ژانرهای موسیقی عامه پسند در قرن اخیر از ایالات متحده آمریکا تهیه شده است. اینجا جایی است که سنت های موسیقی آفریقایی و اروپایی به هم پیوستند و این ترکیبی از سنت ها است که موسیقی عامه پسند را به وجود آورد.

درک انواع مختلف ژانر موسیقی به تکامل قسمت عظیمی از درک موسیقی شما کمک می کند. حتی اگر بعضی از ژانرها را دوست ندارید، علم به اینکه چه چیزی آنها را متفاوت می کند مهم است تا به شما کمک کند. جهان با انواع سبک های مختلف موسیقی چیزهای پر شده است زیرا سلیقه مردم مختلف متفاوت است. یادگیری در مورد انواع مختلف ژانرها شروع خوبی برای تحقیق و درک چگونگی توسعه سبک ها است. این همچنین یک روش عالی برای دیدن تأثیر آن ها بر فرهنگ مدرن در سراسر جهان است.

وقتی به موسیقی نگاه می کنیم، می توانیم براساس عناصر مختلف آن را دسته بندی کنیم. به عنوان مثال، ژانرها را می توان با استفاده از ابزارهای خاص تعریف کرد. اگر این قطعه با استفاده از سازهای ارکسترال به سبک خاصی پخش می شد، می توانستیم آن را در زمره موسیقی کلاسیک قرار دهیم. به همین ترتیب، اگر سازها گیتارهای بسیار تحریف شده ای بودند، ما را به عنوان راک یا هوی متال طبقه بندی می کردیم. برخی از ژانرها براساس ابزار و زمان بندی ساخته شده اند. موسیقی بلوز از یک سری الگوها استفاده می کند و توسط یک گروه موسیقی سنتی با استفاده از گیتار و کیت درام پخش می شود. سایت دانلود رایگان موزیک خارجی یکی از راه های به دست آوردن و شنیدن این آهنگ های زیباست. با ما همراه باشید.

 

موسیقی بلوز – Blues

هنگامی که میلیون ها آفریقایی در قرن 18 و 19 به عنوان برده به آمریکا منتقل شدند، ملودی و ریتمی خاص با آنها همراه بود. آنها می دانستند که آواز خواندن با هم کار را آسان می کند و این آهنگ هاباعث حفظ ریتم ها و ملودی های آفریقایی شد تا اینکه برده داری در سال 1865 پایان یافت. بسیاری از آفریقایی-آمریکایی ها مسیحی شدند و در کلیسا سرود می خواندند . دیگران یاد گرفتند که برای پول، آهنگ های محبوب و آهنگ های رقص را پخش کنند. اما هر وقت آنها آواز می خواندند و می نواختند، ریتم های آفریقایی آهنگ های قدیمی به گوش می رسید. و هنگامی که آنها احساسات خود را با ایجاد آهنگ های جدید ابراز می کردند، ملودی های آفریقایی در آهنگ ها شنیده می شدند. همین ترکیب جدید موسیقی آفریقایی و غربی بود که منجر به ژانری شد که اکنون آن را “بلوز” می نامیم. جان لی هوکر، هاولین ولف، مادی واترز و بیلی هالید از جمله معروفترین خوانندگان این سبک هستند.

 

راک اند رول – Rock and Roll

در اوایل دهه 1950 ، سبکی جدید به نام “راک اند رول” توسط نوازندگانی ایجاد می شد که می توانستند هم R&B و هم وسترن سوینگ، سبک محبوب موسیقی رقص کانتری را بنوازند. این موسیقی جدید با همان سازهای R&B – گیتار الکتریک ، کنترباس و درامز – با گیتاریست که غالباً هم می خواند، نواخته شد. ضرب آهنگ بلوز شدیدی داشت و حالتی R&B داشت اما ملودی ها شبیه موسیقی کانتری بود. رقصیدن بسیار عالی بود و سبک رقص راک اند رول نیز به زودی توسعه یافت. گوش دادن به این ترانه ها سرگرم کننده بود و به سرعت محبوب شد، خصوصاً وقتی نوجوانان از رادیو ضبط های راک اند رول را می شنیدند.

اما راک اند رول برای بسیاری از والدین وحشی و خطرناک به نظر می رسید، مخصوصاً وقتی رقص های یک خواننده جوان و خوش تیپ به نام الویس پریسلی را دیدند. با این حال هیچ کاری نمی توانستند انجام دهند تا بچه هایشان راک اند رول را دوست نداشته باشند و از طرفداران الویس نباشند . او بسیار موفق شد و راک اند رول را به یکی از محبوب ترین سبک های موسیقی نه تنها در آمریکا ، بلکه در سراسر جهان تبدیل کرد. الویس خیلی زود به عنوان “پادشاه راک اند رول” یا به سادگی “پادشاه” شناخته شد.

 

تک آهنگ بدون نظر 11 views

نظر خود را بنویسید

نظر شما پس از تایید مدیریت درج خواهد شد

هنوز نظری ثبت نشده است ، اولین نفری باشید که نظر میدهید !
کانال تلگرام کئوموزیک